В строителството, една структура е важно да се защити - трябва да се хидроизолира. Конвенционална система за хидроизолация включва "мембрани". Това зависи от прилагането на един или повече слоеве на мембраната, чрез разположение на различни материали: например, битум, силикат, PVC, EPDM и други, които действат като бариера между водата и конструкцията на сградата, за да се запази цялостта й през годините. Въпреки това, мембранната система не е приложима навсякъде и се осъществява трудно. Проблеми с прилагането или прилепване към субстрата може да доведе до изтичане. Във Великобритания тези мембрани рядко се допускат под земята и под водната маса.
През последните две десетилетия, строителната промишленост със сигурност постигна технологични постижения в развитието на хидроизолационните материали, включително интегрални хидроизолационни системи, както и по-съвременни материали за надеждна, качествена и лесна за поставяне хидроизолация.
Интегралните системи за хидроизолация работят в матрицата на конкретна сграда. Има два основни типа на интегрални хидроизолационни системи: хидрофилни системи за хидроизолация и хидрофобни системи за хидроизолация. Хидрофилните системи обикновено използват кристализацията като технология, при която се замества бетона с неразтворими кристали. Различни марки от този тип хидроизолация са на разположение на пазара, но не всички могат да реагират с широкия спектър на цимент и поради това този начин изисква повишено внимание. Хидрофобните системи използват мастни киселини, за да блокират порите в бетона, за предотвратяване преминаването на вода.
Новите материали за хидроизолация се стремят да преодолеят недостатъците в по-старите методи като PVC и HDPE. Като цяло, новите технологии в хидроизолационни мушами разчита на полимерни материали, които са изключително лепило за създаване на прозрачна бариера около външната страна на структура.
Един от най-добрите варианти за дългогодишна и надеждна защита на сградата е хидроизолация, чрез течна гума. Течната гума се нанася с четка, за по-големи зони може и да се използва пръскачка – след изсъхване създава гумен слой върху повърхността, хидроизолирайки успешно дори дупчици и пукнатини в бетонната основа.
Хидроизолация - https://hidroizolaciq-techna-guma.com