- Появата на първи брой на Държавен вестник е регламентирана в България с указ на княз Александър Батенберг през 1879 година на 19 юли. Първото издание се появява няколко дни по късно на 28 юли 1879 година.
- За известно време по време на управлението на комунистите в България, Държавен вестник е по-известен с друго име – „Известия на Президиума на Народното събрание”. Това все пак е за относително кратък период на фона на неговият 133 годишен жизнен цикъл – само за 13 години. Точния период е от 1950 година до 1963.
- Няколко години след промените, дали началото на прехода се гласува и официален Закон за Държавен вестник, които регламентира всичко около неговото издаване, публикуваната в него информация и редица други въпроси. Това става факт през 1995 година.
- С оглед на практиката в Европейския съюз и новите реалности, Държавен вестник се появява и в интернет. От 1 юли 2008 година всеки гражданин може да свали всеки от броевете на изданието на собствения си компютър, като това е напълно безплатно.
- През 2011 година председателя на парламента, госпожа Цецка Цачева забранява цитирането на вестника от медии и системи за правна информация. Все пак се оказва, че в закона това уточнение съществува отдавна, но сякаш никой не го спазва и цитирането продължава.
- Според член 125 на Закона за изменения и допълнения на ЗОП се прекратява публикуването на обявления за възлагане на обществени поръчки в електронната версия на изданието. Все пак такива, обявени преди датата на влизане в сила на изменението (25.02.2012) ще бъдат публикуват в изданието.
Обобщено резюме с най-важните промени в законите и нормативните актове, както и новоприетите нормативи може да следите в сайта Държавен вестник.