Огнено шоу
Само си представете: пламтящи огнени топки се въртят в тъмното, горящите щабове пишат сложни пируети. Отраженията на пламъка озаряват лицата на художниците, движенията им са усъвършенствани до най-малкия детайл ... Човек, укротил елемента на огъня, е очарователна гледка! Всеки от нас може да стане част от това почти свещено действие: просто трябва да поканите огнено шоу на сцената.
Огненото шоу се корени в езическите ритуали на народите на тихоокеанското крайбрежие. Не е изненадващо, че в него има толкова много екзотика и чар.
Професионалните пожарникари знаят много невероятни трикове и техники, разработват свои собствени програми за огън и светлина. Може да бъде като древен етнически танц или фантастично извънземно шоу. А самите герои могат да бъдат различни: от крехки момичета, които извиват горящи обръчи и фенове до брутални ядящи огън и екстремни жонгльори. Във всеки случай, ако сте избрали огнено шоу, тогава зрелището ще бъде горещо!
ои са пожарникари и какво е огнено шоу - днес няма нужда да обясняваме на никого. Почти всеки човек е виждал изкуството на „огнени хора" по градските улици, по телевизионните екрани или във видеоклипове, публикувани в глобалната мрежа ... Въпреки това, въпреки това, за мнозина „задкулисието" на представлението и целият удивителен огнен свят, остава загадка. в която влиза пожарникарят, който пръв е взел пои.
Между другото, poi са топки, топки, торбички или фитили, прикрепени към шнурове или вериги (които от своя страна са снабдени с бримки за поставяне на пръсти или вирбели). Думата „poi" е от чужд произход: теоретично тя не е склонна, но в разговорната реч на пожарникарите ситуацията е различна (тук трябва да се каже, че човекът, който обръща poi, обикновено се нарича постер или поер). Ако poi не са тренировка, а „борба", тоест предназначена за огнено шоу, тогава фитилите са незаменим компонент. Вярно е, че днес има диодни, електронни, неонови poi ... Статията обаче ще се фокусира предимно върху изпълнения с открит огън. В крайна сметка именно този елемент обикновено се има предвид от онези, които се наричат пожарникари.
Между другото, poi - от всякакъв вид - не е всичко, което е в реквизита на „хората на огъня" ... Но за сложните и разнообразни инструменти на пожарникарите ще говорим по-късно. Междувременно да продължим темата, която започнахме. Кои са тези, които са запознати с изкуството на пожарникарите само като зрител, който не се досеща?
Обикновено хората, които поне веднъж са виждали огнено шоу, попадат в две категории. Първите веднага се радват, но смятат усукването на огъня за изключително опасно, а самите „огнени хора" са големи екстремали. Вторият, разглеждайки измамната лекота на движенията на художника, стига до заключението, че огненото шоу е „незначителна материя", като издухване на мехурчета, а губенето на време за него, упражняването всеки ден, е нелепа детинщина. Такива „взискателни" зрители често се обръщат към пожарникарите по време на представление с изумителна молба: „Нека да се завъртя!" - и след като са получили отказ, те също са обидени ...
Всъщност огненото шоу не е нито свръхлеко, нито ултраопасно. Истината се крие в средата. Плавното, красиво представяне на пожарникаря говори за трудни многодневни тренировки, а спазването му на правилата за безопасност намалява възможността за нараняване до нула. Между другото, очевидно е, че пожарникарят, намиращ се в непосредствена близост до огъня, в случай на собствено невнимание, рискува много повече от всеки от зрителите. Затова художникът винаги е жизнено заинтересован от спазването на стандартите за безопасност (така пожарникарите съкращават фразата „предпазни мерки").
Както бе споменато по-горе, усукването на огъня се превърна в често срещано явление в градовете днес. Така че хората често вече нямат въпрос - откъде изведнъж идват многобройните огнени шоута по градските улици и площади, на сватби и фирмени партита, на концерти и фестивали? Посете ни за да разберете повече за нас и нашата работа, работим от душа и сърце: https://www.ognenoshow.com/