С течение на времето компанията, която се занимава с производство на гуми, а именно компанията „Dunlop Tires”, става една от най-големите в света. Чарлз Кингстън Уелч (изобретател) предлага да се отдели камерата от външната гума – това става през 1890 година. Благодарение на това Бартлет и Дидие изобретяват способ, който е напълно действащ и чрез който може да се монтират и демонтират гумите – това става и причината пневматичните гуми да намерят приложение и при автомобилите. Андре и Едуард Мишлен започват производството на такива гуми, които са предназначение за автомоболите; и двамата преди това имат опит в производството на гуми за велосипеди. 1895 година е обещаното състезание ”Париж – Бордо”, което се провежда с автомобили снабдени с пневматични гуми – Автомобилите изминават впечатляващите за тогава 1200 километра разстояние. Дори през 1896 година в Англия автомобилът ”Lanchester” е оборудван с гуми „Dunlop”.
Защо пневматичните гуми са толкова важни: защото подобряват не само плавността на движение, не само надеждността на автомобила, но и не на последно място самият комфорт при возенето. С течение на времето автомобилната гума търпи промени: усъвършенстване на самата конструкция на гумата и усъвършенстване на самия производствен процес; също така гумите започвали да се изработват от все по–дълготрайни материали и в пълнежа на гумата започнали да се влагат конци, което било значителен напредък в историята на автомобилната гума.
През 1920 година в лабораториите на компанията „Bayer” се открива синтетичната гума.
През 1946 компанията „Мишлен„ развиват нов метод на конструкция наречен „Radial tire„, при който кордите са разположени на 90 градуса по посоката на движение. Тъй като компанията купува банкрутиралия бранд „CITROËN„, тя веднага прилага новата технология, която бързо се разпространява из цяла Европа и дори Азия. През 1968 година списанието „Consumer Reports„ признава предимството на гумата с радиална конструкция, което от своя страна става причина за упадък по отношение на конкурентноспособността на „Мишлен„
В България също се произвеждат автомобилни гуми. Родните заводи са лицензирани и спазват световните добри практики за дълъг живот на автомобилната гума, както и на безопаснотта. Разбира се, бихте могли да ги видите на живо, както и да ги поръчате онлайн.
Предлагаме ви преди да прибегнете до поръчката, да я съгласувате със специалист, тъй като в някои специфични случаи, особено когато автомобилът ви е поръчков или пък е по-стар модел, не бихте могли да монтирате стандартна автомобилна гума.
Предоставена от instrumenti.net