През пролетта на 2012 компанията Careercast обяви позовавайки се на резултати от свое проучване, че най-добрата професия в света е професията разработчик на софтуер. Уеб разработчиците са на 15-то място в класацията, но и това не е лоша позиция имайки предвид внушителния брой професии включени в изследването. По данни на британската услуга за намиране на работа CWJobs, IT сферата бележи най-високи темпове на растеж в заплатите през последните години.
В България подобно проучване вероятно също би показало сходни резултати. Средният успех, с който влизат кандидат-студентите в специлностите като информатика или компютърни технологии е един от най-високите. Да не говорим и за младежите, които сами се захващат с обучението си в тайните на програмирането на С++, Java или друг език. С разработването на сайтове пък се занимава сигурно всеки втори ученик. Работата в ИТ сектора дава много предимства, може да се работи от вкъщи, така наречените freelancer са си сами шефове, а повечето програмисти са хора със свободолюбив дух. Също така вероятността да останете без работа е нулева, всеки ден сайтовете за работа бълват десетки нови позиции. На българският пазар има много международни компании, които ежедневно набират компютърни специалисти, заплатите са високи, към тях обикновено има допълнителни екстри като кола, за служебния лаптоп и телефон няма нужда да споменаваме. Повечето компании предлагат и възможности за работа по проекти и в други държава, т. е. Ако обичате да опознавате нови светове и страни, това е отлична възможност за ва с.
Да не забравяме и още нещо, хубавите жени, вървят заедно с хубавата заплата, новата кола и скъпо обзаведеното жилище. До скоро предпочитаните съпрузи бяха футболистите, но май програмистите скоро ще ги изместят.