Днес, световната статистика на рака представя все по застрашителни прогнози за предстоящите поражения върху човешкия живот от тази смъртоносна болест.
Инцидентите с рак се превръщат бързо в статистически цифри или ужасяващи новини в ежедневието, всяващи страх, който ни кара да си затваряме очите и да избягваме тази тема. "Нали не се касае за нас!?"
А когато това се случи, със самите нас или с наши близки, сме готови да изровим света за да открием чудодейното лекарство, което ще унищожи рака, ще върне здравето и живота, и всичко ще си бъде както преди...
Ето как основният въпрос за причините на рака остава на заден план, загърбен от проблемите на деня и стряскащите съобщения в медиите: "за онкоболните няма лекарства", "заболеваемостта от рак заплашително нараства", "няма достатъчно средства за скъпо струващи лекарства", "онкоболните са изоставени на произвола на съдбата", „откриха ново лекарство против рак” и т.н. и т.н.
А трябва ли да се стига до тук?
10-ТЕ ПРИЧИНИТЕЛИ НА РАКА
Повечето от причините на рака са детайлно изследвани и научно доказани. Дали защото не се популяризират достатъчно или, защото не ни засягат днес, сме склонни да не обръщаме достатъчно внимание на тази информация. А превенцията на рака е основният път, по който можем да намалим и избегнем риска от това заболяване.
Световната здравна организация сочи следните основни причини за забеловаемостта от рак:
· Стареенето
· Тютюна
· Слънчевата светлина (и по-специално ултравиолетовите лъчи)
· Някои химикали
· Някои вируси и бактерии
· Някои хормони
· Фамилна обремененост
· Aлкохол
· Начин на живот и хранене (прекомерна консумация на червени меса, консервирани и преработени храни, липса на физическа активност, наднормено тегло)
Естествено, така формулирани, причините за рака изглежда засягат почти всяка една сфера или етап от нашия живот, и ни карат да си мислим, че ракът е причинен от някакво ужасно стечение на обстоятелствата или нещастна случайност.
Становището, че „промяната на хранителния режим може да намали риска от рак с 30-40%” е крайно незадоволително.
Онкологията, молекулярната биология, генното инженерство и други авнагардни научни направления в медицината, непрекъснато наблюдават и изследват сложния процес на генезиса на рака в неговите над 200 разновидности, проявяващи се в човешкия и другите животински организми.
Каквато и да е причината, която инициира рака, в крайна сметка, научните изследвания стигат до заключението, че тя винаги води до едно физиологично състояние, което може във всеки едни момент да инициира неконтролирано делене на клетките:генерирането на високи нива на токсични метаболити в организма, или т. нар.генотоксичен стрес.
Прочетете още за това как могат да се неутрализират токсичните метаболити в организма и да се предотврати инициацията или по-нататъшното развитие на рака с 99%: https://inhibirela.blogspot.com/2014/03/99_4.html